Son birkaç yılda, bilgisayar korsanlarının hemen hemen her filmde soygun veya gizemli şekilde hack yaparak  heyecanı doruklara çıkarmaktadır. Tüm zamanların en iyi hack filmine göz atalım.

İzlemeniz Gereken Hack Film ve Dizileri

Son birkaç yılda, bilgisayar korsanlarının hemen hemen her filmde soygun veya gizemli şekilde hack yaparak  heyecanı doruklara çıkarmaktadır. Tüm zamanların en iyi hack filmine göz atalım.

1- Algorithm (Algoritma) (2014) 

"Algoritma" adlı  2014 yılında yayınlanmış  film, "çok gizli bir devlet müteahhidine girip son zamanlarda geliştirilen tüm programlarını indiren" bir serbest çalışan bilgisayar korsanı olan Will'in hayatını anlatıyor.

2- War Games (1983)

Film, yanlışlıkla askeri bir süper bilgisayara saldıran ve 3. Dünya Savaşı'na geri sayım başlatan genç lise öğrencisi  David Lightman'ı içeriyor. Film içerinde hacker kelimesi dahi geçmesede herkes tarafından izlenilmesi gereken filmlerden biridir.

3- Hackers (1995)

Hacker'larda Angelina Jolie ve Jonny Lee Miller iki genç korsanı canlandırıyor. .Bilgisayar korsanlarının , donanımınızla ilgili hassas bilgileri elde etmek için sosyal mühendislik becerilerini nasıl kullandıklarını öğrenmek istiyorsanız bu film sizi hayal kırıklığına uğratmayacaktır.

4- The Matrix (1999)

Matrix, bilim kurgu filmleri arasında en iyi sahip filmlerden biridir. Matrix franchise üçlü bir film dizisidir.

5- Takedown (2000)

Bu film, ABD'li ünlü bilgisayar korsanı Kevin David Mitnick'e hayatını anlatmaktadır.  Mitnick 1980'li ve 90'lı yıllarda hackerlik yapmasından dolayı birkaç yıl cezaevine girmiştir. Film çok akıcı ve güzel izlenilecek en iyi filmler arasındadır. Kevin David Mitnick şimdi, çok değerli bir BT güvenlik danışmanıdır.

6- Mr. Robot (Dizi)

Genç, anti-sosyal bilgisayar programcısı Elliot'un yaşamını  günlerini nasıl gerçirdiğini anlatmaktadır. Gün boyunca bir siber güvenlik mühendisi olarak çalışıyor, ancak geceleri bilgisayar korsanlığı yani hackerlık yapmaktadır. Şuanda dizi 3 sezondan oluşmaktadır. Her sezonda 10 bölüm olmakla beraber der bölüm 40 dakikadır. Akıcı ve güzel bir dizidir.Imdb puanı  10 üzerinden 8.8 dir.

Bu listeye aşağıdaki filmlerde eklenebilir. 

 1. Who Am I: No System Is Safe?

 2. Sneakers

 3. Office Space

 4. Live Free or Die Hard

 5. Ghost In The Shell (1996)

 6. BlackHat

Sizlere izleyebileceğiniz film önerilerinde bulundum. Aralarında izlediğim en güzel film Takedown olduğunu söyleyebilirim. Keyifle izlemeler...

Bu Gönderiyi Paylaş

Yorumlar (1)

 • ziyaretçi

  Listeyi takip ederek tüm filmleri teker teker izledim. Gerçekten harika bir liste. Herkese tavsiye ediyorum.

  2018-03-14 07:05:05

İçerik Hakkında Yorum Yapın